XV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ i MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT

6 kwietnia w Szkole Podstawowej w Strupinie Dużym odbył się Memoriał im. Eugeniusza Chomiarczuka XV Otwarty Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chełm w Piłce Siatkowej, którego organizatorami byli: Wydział Promocji,  Kultiury i Sporu Gminy Chełm oraz Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym. Otwarcia Turnieju dokonał radny gminy  Andrzej Jagnicki oraz dyrektor szkoły Ewa Grusza. W kameralnym turnieju uczestniczyło 3 drużyny, celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej w środowisku gminnym, integracja mieszkańców Gminy Chełm, zaprezentowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz sportowa rywalizacja mieszkańców gminy.

Trzecie miejsce w zawodach wywalczyła drużyna  „Pietrzaki”. Drugie miejsce, po przegranej, w zdobyli zawodnicy  drużyny „Strupiniaki”, natomiast Puchar Przewodniczącego Rady Gminy wywalczyła drużyna „Drean Team”. Wyłoniono także najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał się kapitan zespołu „Pietrzaki” Miłosz Pietrzak, mieszkaniec Strupina Dużego, otrzymał pamiątkową statuetkę. Podobną nagrodę otrzymał najstarszy zawodnik ze zwycięskiej drużyny Filip Ptasik i najmłodsza zawodniczka Julia Socha uczennica Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym. Puchary i nagrody rzeczowe wręczał przewodniczący rady Gminy Artur Kubacki. Zawody sędziował Norbert Wysocki.

Również 6 kwietnia (na boisku szkolnym) w Szkole Podstawowej w Strupinie Dużym odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełm w Piłce Nożnej Dziewcząt . Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: SP Stołpie, SP Staw, SP Okszów, SP Strupin Duży. Zawodniczki uczestniczący w turnieju zaprezentowały wysoki stopień wyszkolenia, mecze trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka. Pierwsze miejsce  turnieju zdobyła drużyna ze Stołpia, drugie SP ze Stawu, trzecie SP z Okszowa, na czwartej pozycji uplasowała się drużyna SP w Strupinie Dużym. Sędzią głównym zawodów był Marcin Sadowski. Dyplomy i medale  wręczał przewodniczący rady gminy Artur Kubacki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym Emilia Wesołowska i Marcin Sadowski.