11 listopada w Nowych Depułtyczach odbyły się uroczyste obchody 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To jedno z najważniejszych świąt państwowych w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Tradycyjnie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się podniosłą mszą świętą za Ojczyznę, koncelebrowaną przez ks. Mariana Pasiekę, proboszcza Parafii w Depułtyczach.

Krótką część artystyczną dotyczącą Święta zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Uhrze. Po mszy uczestnicy przeszli w marszu prowadzonym przez poczty sztandarowe pod pomnik Powstańców Styczniowych. Przedstawiciele władz samorządowych i rady gminy, placówek oświatowych, służb mundurowych OSP oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych złożyli wieńce pod pomnikiem. Licznie zebrani mieszkańcy okolicznych miejscowości oddali hołd poległym w walce o Niepodległość Naszej Ojczyzny. W tym roku w uroczystościach brały udział grupy rekonstrukcyjne z czasów Powstania Styczniowego  - Stowarzyszenie Historyczne Ćwieki ze Starościna oraz Stowarzyszenie Michalec 1864.