Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

W środę 1 września w gminnych szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolnego. W poszczególnych placówkach przygotowano montaże słowno – muzyczne, w których oddano hołd i pamięć ofiarom II Wojny Światowej. Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Uhrze, Lucjan Piotrowski z-ca Wójta  Gminy Chełm w Strupinie Dużym. W roku szkolnym 2021/2022 w 6 szkołach na terenie Gminy Chełm będzie uczyło się niemal 1500 uczniów w 77 oddziałach, wśród których jest: 11 oddziałów przedszkolnych (227 uczniów) i 9 klas pierwszych (157 uczniów).  Nad edukacyjnymi postępami dzieci i młodzieży będzie czuwać 150 nauczycieli. Młodzież rozpoczyna rok szkolny w warunkach reżimu sanitarnego. Szkoły podzielono na sektory, wprowadzono również specjalne zasady wchodzenia i przemieszczania się dzieci i nauczycieli w szkołach. Ostatnie dwa miesiące to czas drobnych remontów we wszystkich placówkach, najszerszy zakres prac objął szkołę w Strupinie Dużym.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.