WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

21 października na terenie Polski obyły się Wybory Samorządowe 2018. Wybierano wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych do rad gmin, powiatów i sejmików. Na terenie Gminy Chełm było 18 obwodów do głosowania, w których uprawnionych do głosowania było 11 596 wyborców, na 14 620 mieszkańców.

WYBORY NA WÓJTA:

Lp

Nazwisko i imię

Wiek

Liczba oddanych na kandydata

%

głosów

Wybrany

1

Kociuba Wiesław

60

3 686

65,53

Tak

2

Łopacki Marcin Rafał

37

1 939

34,57

Nie

Okręg wyborczy nr Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1
(Antonin, Koza-Gotówka, Srebrzyszcze)
LEWIŃSKI Andrzej Stanisław
KWW Wiesława Kociuby
  Bez głosowania Tak
2
(Nowiny, Okszów-Kolonia, Wólka Czułczycka, Zarzecze)
KOWALCZYK Aleksander Stanisław
KWW Wiesława Kociuby
262 59.41% Tak
STYK Paweł Zenon
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
179 40.59% Nie
3
 (Okszów, Stańków)
DZIECHCIARUK Krzysztof Marian
KWW Wiesława Kociuby
293 63.28% Tak
SZACHUN Artur Daniel
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
170 36.72% Nie
4
 (Horodyszcze, Horodyszcze-Kolonia)
OLEKSIEJUK Andrzej Grzegorz
KWW Wiesława Kociuby
185 55.89% Tak
BOŚ Patrycja Helena
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
146 44.11% Nie
5
 (Ochoża-Kolonia, Parypse, Staw)
IGNACIUK Jan Grzegorz
KWW Wiesława Kociuby
113 31.04% Nie
KIEŁEK Dariusz Jerzy
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
131 35.99% Tak
ŁUCZKIEWICZ Jerzy Henryk
KWW Jerzego Łuczkiewicza
120 32.97% Nie
6
 (Henrysin, Józefin, Nowosiółki, Nowosiółki-Kolonia, Stołpie, Tytusin)
SAWICKI Michał Szymon
KWW Michała Sawickiego
  Bez głosowania Tak
7
(Janów, Podgórze)
SZACHOŃ Tadeusz Stanisław
KWW Wiesława Kociuby
315 87.99% Tak
PIETRZAK Monika Małgorzata
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
43 12.01% Nie
8
(Rudka, Zawadówka)
GRZYWNA Marcin Sylwester
KWW Wiesława Kociuby
199 54.67% Tak
DASZUK Radosław
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
165 45.33% Nie
9
(Żółtańce, Żółtańce-Kolonia)
WNUK-GREGORCZYK Iwona Ewelina
KWW Wiesława Kociuby
233 54.19% Tak
CHOJNA Mariusz Józef
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
197 45.81% Nie
10
(Ludwinów, Uher, Weremowice, Zagroda)
SMOLIRA Zbigniew
KWW Wiesława Kociuby
247 58.95% Tak
ZAJ Anna Magdalena
KWW Anny Zaj
172 41.05% Nie
11
 (Depułtycze Królewskie, Depułtycze Królewskie-Kolonia, Nowe Depułtycze, Stare Depułtycze, Wojniaki)
KUBACKI Artur Michał
KWW Wiesława Kociuby
302 75.31% Tak
GIERGIEL Małgorzata Bogumiła
KWW Gmina Wszystkich MIeszkańców
99 24.69% Nie
12
(Krzywice, Krzywice-Kolonia, Rożdżałów, Rożdżałów-Kolonia)
JAROCKI Lucjan
KWW Wiesława Kociuby
164 66.40% Tak
KLISZCZ Łukasz
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
83 33.60% Nie
13
(Strupin Duży, Strupin Łanowy, Strupin Mały)
JAGNICKI Andrzej Jan
KWW Wiesława Kociuby
231 62.43% Tak
MOROZ Michał
KWW Wszystkich Mieszkańców
139 37.57% Nie
14
 (Pokrówka: ul. Bazylany; ul. Gminna od nr 1 do nr 24 i nr 26, 28, 28a, 28b, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 44a, 44b; ul. Cicha; ul. Jarzębinowa; ul. Łanowa; ul. Majdańska; ul. Majowa; ul. Modra; ul. Mostowa; ul. Wesoła; ul. Zielona)
STAŃKOWSKI Janusz Andrzej
KWW Wiesława Kociuby
303 70.47% Tak
NOWICKI Mariusz Marek
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
127 29.53% Nie
15
(Pokrówka: ul. Gminna 25, od 25a do 25i, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43 i od nr 45 - do ostatniego numeru ulicy; ul. Łąkowa, ul. Spokojna, ul. Sportowa, ul. Wiosenna)
ŁOPACKI Marcin Rafał
KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców
115 37.22% Nie
CHYBIAK Marek
KWW Marka Chybiaka
194 62.78% Tak

 

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych
Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów  
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 11 788 29 9 37.35% Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9 8 873 29 4 28.12% Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 621 29 6 27.32% Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 2 277 23 0 7.22% Nie

 

Rada Powiatu w Chełmie - Wyniki wyborów
Okręg wyborczy nr Komitet Wyborczy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 KINACH Monika Ewa 118 2.17% Nie
2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 PRZYBYŁOWSKA Martyna Elżbieta 93 1.71% Nie
2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 SŁUPCZYŃSKI Adam 319 5.87% Nie
2 KWW KUKIZ'15 1 WAWRYNIUK Andrzej Marek 218 4.01% Nie
2 KWW KUKIZ'15 2 WÓJCIK Magdalena Elżbieta 90 1.66% Nie
2 KWW KUKIZ'15 3 ADAMIEC Magdalena Agnieszka 59 1.09% Nie
2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 WIERAK Damian Arkadiusz 600 11.04% Tak
2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 RAŹNIEWSKI Zbigniew 316 5.82% Nie
2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 KLASURA Emilia 363 6.68% Nie
2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 OLESZCZUK Anna Katarzyna 148 2.72% Nie
2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 ZAWIŚLAK Renata Alicja 168 3.09% Nie
2 KWW BAS 18 I G9 1 CIECHAN Paweł Marek 713 13.12% Nie
2 KWW BAS 18 I G9 2 DERLAK Andrzej 739 13.60% Tak
2 KWW BAS 18 I G9 3 MIRZWA Anna 217 3.99% Nie
2 KWW BAS 18 I G9 4 JANIUK Beata Leokadia 205 3.77% Nie
2 KWW BAS 18 I G9 5 CZWARNOWSKI Jerzy 243 4.47% Nie