- Szczegóły
W sprawie odśnieżania dróg gminnych, prosimy o kontakt:
602 796 172; 82 575 04 00; 82 575 04 01; 507 150 290;
- Szczegóły
Gmina Chełm realizuje już sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach, dla tych mieszkańców, którzy są do tego uprawnieni. Do piątku, złożono niemal tysiąc wniosków i zrealizowano niemal dwieście transakcji zakupu węgla. Gmina na bieżąco analizuje oraz monitoruje podaż i zapotrzebowanie, odpowiednio wcześniej zabezpieczając dostawy z kopalni w Bogdance.
- Szczegóły
W środę 14 grudnia 2022 roku o godz. 11:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chełm odbędzie się spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze”.
- Szczegóły
Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego można składać od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. w formie papierowej w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Chełm pokój nr 1 w godzinach urzędowania
- Szczegóły
Preferencyjny zakup węgla
Wójt Gminy Chełm informuje, że od dnia 28 listopada 2022 r. rusza sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych.
Wpłat należy dokonywać dopiero po otrzymaniu informacji telefonicznej z Urzędu Gminy Chełm o pozytywnej weryfikacji wniosku.
- Szczegóły
Aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br., powinny złożyć do swojego sprzedawcy energii stosowne oświadczenie. Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej (tzn. plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym przesłany pocztą elektroniczną).
- Szczegóły
Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym "Kartka do Św. Mikołaja". Wszystkie potrzebne informacje poniżej w Regulaminie.
- Szczegóły
19 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej OWIK w Uhrze odbył się wernisaż wystawy Oganesa Kazariana - Owika, urodzonego w Armenii, a od roku 1992 mieszkającego i tworzącego w Polsce (w 2003 roku otrzymał obywatelstwo polskie). Właśnie w Uhrze wraz z żoną Teresą Chomik-Kazarian stworzyli Dom Pracy Twórczej, a następnie Galerię Sztuki Współczesnej OWIK, gdzie gości wielu artystów z całego świata.