KONCERT BIAŁO-CZERWONEJ

Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia  i wspólna pamięć, te słowa wypowiedział Bogusław Wolniewicz w programie telewizyjnym Pod prąd. Trudno się z nimi nie zgodzić, zwłaszcza w czasie zbliżających się świąt państwowych, jakimi są: rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tak uroczystych i doniosłych dniach wszyscy będziemy wywieszać flagi państwowe, śpiewać pieśni patriotyczne i cieszyć się  wolnością.  W dniu 3 maja 2015 r.  o godz. 15.30, po raz siódmy w Dworku „Pan Tadeusz” w Żółtańcach będziemy gościć Państwa na koncercie patriotycznym Biało – Czerwonej

Dzięki uprzejmości i wielkiemu zaangażowaniu prezesa SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego Bogumiła Krzyszczaka oraz wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby, organizatorzy mają możliwość zaprosić wielu wykonawców, którzy zaprezentują polskie pieśni patriotyczne, zarówno te dawne, jak i bardziej współczesne. Jak zwykle przy czynnym udziale, również jako prowadzących, Ryszarda Mielniczuka dyrektora Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Stanisława Kucia, przedstawiciela SKOK. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, chociażby występ Orkiestry Dętej Cementowni Chełm, chórów, które zaprezentują się tu w ramach XXIV Międzynarodowego Spotkania Chóralnego, zespołów z powiatu chełmskiego i Chełma. Przy dźwiękach patriotycznych pieśni będzie można obejrzeć i zakupić obrazy, grafiki, książki,a także rzeczy wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. Jak co roku rozdawane będą flagi państwowe. Nowością będzie przejazd oflagowanych aut po ulicach naszego miasta i wypuszczenie „gołębi pokoju” przez hodowców: Marcina Grzywnę, Andrzeja Oleksiejuka (radnych Gminy Chełm) oraz Bożenę Radzik. Bardzo cieszy fakt, że co roku powiększa się grupa ludzi chcących angażować się w sprawy patriotyczne, co niewątpliwie świadczy to o tym, że jesteśmy prawdziwymi Polakami i kochamy swoją Ojczyznę.
Organizatorami uroczystości są: SKOK im. Z. Chmielewskiego, Biuro Promocji Gminy Chełm, Stowarzyszenie Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał”. Patronat medialny objęli: Nowy Tydzień Tygodnik Lokalny oraz Pixel Foto - Video Anna Gałan. Organizatorzy zapraszają 3 maja 2015 r. o godz. 15:30 do Dworku Pan Tadeusz w Żółtańcach, życząc przeżycia miłych i doniosłych chwil podczas koncertu.