Zdobądź laury w maratonie rowerowym!

Już 6 lipca zawodnicy Maratonów Kresowych spotkają się w Chełmie oraz Gminie Chełm. Chełm – miasto Białego Niedźwiedzia, Ducha Bielucha, kredy i....smacznych płatków OBST; Gmina Chełm – malownicze tereny, ciekawe miejsca, przyjazna wszystkim rowerzystom. Ci, którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że w tych miejscach trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary miasta i Gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom. W tym roku będzie ona zbliżona do lat poprzednich, jednak znajdzie się też kilka nowych elementów.

 Po pierwsze start i meta. Dzięki uprzejmości i życzliwej współpracy ze strony chełmskiego Związku Łowieckiego startować i finiszować będziemy w miejscowej Strzelnicy. Wierzymy, że dzięki temu zawodnikom uda się ustrzelić jak najlepsze wyniki, miejsca na podium oraz jak najwięcej punktów. Niestety nie możemy obiecać, że będzie lekko, bowiem chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych w całym cyklu MK. Słynie ona m.in. z dużej sumy przewyższeń, odcinków piaszczystych i niekończących się podjazdów. Nie zawiedziemy Was pod tym względem także w tym roku. Oprócz w/w atrakcji, mamy dla Was dwa nowe, dłuuugie podjazdy, na szczycie których być może niektórzy z wysiłku oczyma wyobraźni ujrzą Ducha Bielucha. Wisienką na torcie będzie podjazd pod stok narciarskiJ. Jak już Was porządnie zmęczymy, nie martwcie się, damy Wam też chwilkę odpocząć, tak się bowiem składa, że po każdym podjeździe zazwyczaj następuje zjazd. U nas ci ich dostatek, zwłaszcza tych krętych i wymagających niezłej techniki.  Na strudzonych maratończyków na mecie będzie czekał posiłek regeneracyjny w ilościach do oporu, zaś w menu do wyboru będą 3 dania. Jak co roku, dla zwycięzców przygotowaliśmy również ciekawe statuetki. Uchylimy rąbek tajemnicy i zdradzimy, że w tym roku walczymy o Ducha Bielucha z gliny, wypalanego w piecu na 3 zdrowaśki, na podstawach z naturalnego piaskowca. Jest to dzieło Pani Edyty Śnieg i jej podopiecznych z  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku. Autorem pomysłu jest nasz Wiesław – twórca oryginału, mistrz szlifowania łańcuchów i twórca dzieła końcowego. A ponieważ MK to dobra inicjatywa, postanowiliśmy się tym dobrem dzielić z innymi. W zamian za pomoc w przygotowaniu statuetek, organizatorzy przekażą dla dzieci z SOSW w Dorohusku rowery.  

Na zachętę dodamy, że wynik chełmskiego maratonu będzie liczony do klasyfikacji „Krasne Pagóry”, za którą będzie można zdobyć bonusowe punkty w klasyfikacji generalnej. I już wiecie, że nie może Was tu zabraknąć!

Pozdrawiamy, OBST TEAM CHEŁM

P.S. Tradycyjnie, jak co roku, przed startem będzie można przybić piątkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sympatycznym Białym Misiem. Nasz Biały Miś na szczęście ma w oczach nie łzy, a wesołe chochliki któregoś z zawodników Team'u OBST ;)

Jadłospis Maratonu

Regulamin Konkursu Fotograficznego