Zaproszenie na Dożynki

"Zacznij od Bacha", "Chałupy welcome to" czy "Pszczółka Maja" to przeboje znane i lubiane, które przyniosły Zbigniewowi Wodeckiemu wielką popularność. Przed fanami i wielbicielami dobrej muzyki szansa zobaczenia gwiazdy na żywo. Zbigniew Wodecki wystąpi na plenerowej scenie w nad Zalewem Żółtańce, jako gwiazda dożynek. 

 Nikt, kto będzie z nami 30 sierpnia nad zalewem w Żółtańcach nie będzie się nudził – podkreśla wójt gminy Wiesław Kociuba. Uroczystość dożynkowa rozpocznie się o godz. 11.00 korowodem wieńców dożynkowych na czele ze Starostami Dożynek Kazimierą Jerzyną i Kazimierzem Futą. Następnie rozpocznie się polowa Msza Święta w intencji rolników oraz plonów. Po części oficjalnej i wystapieniach gości w części artystycznej  wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Gmiony Chełm "Uherzacy", grupy taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, kapele ze Zwierzyńca oraz "Kataryna", Kabaret "Dunia" oraz o godz. 16.00 wystąpi GWIAZDA dożynkowego festynu Zbigniew Wodecki. W trakcie występów przeprowadzone zostaną konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz tradycyjny chleb wiejski. Wieczór zakończy zabawa pod gwiazdami z zespołem Stratosfera. Serdecznie zapraszamy wszystkich na dożynki. Wspaniała zabawa w plenerze gwarantowana!

 

R E G U L A M I N

GMINNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

 

CEL KONKURSU:

 • kultywowanie najstarszych tradycji dożynkowych

ZASADY UCZESTNICTWA:

 • konkurs jest dobrowolny, adresowany do mieszkańców gminy Chełm
 • warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie wieńca nawiązującego wyglądem i techniką wykonania do dawnych tradycji. Przy ocenie brana będzie pod uwagę ilość użytych zbóż, wielkość i ogólny wygląd estetyczny wieńca.
 • podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Dożynek 
 • komisja konkursowa przyzna nagrody pieniężne reprezentacjom biorącym udział
  w konkursie

R E G U L A M I N

GMINNEGO KONKURSU NA TRADYCYJNY CHLEB

CEL KONKURSU:

 • kultywowanie i upowszechnianie tradycji wypieku chleba metodami domowymi

ZASADY UCZESTNICTWA:

 • konkurs jest dobrowolny, adresowany do mieszkańców gminy Chełm
 • warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie chleba wyrabianego metodą tradycyjną, domową, nawiązującą do dawnych tradycji kulinarnych. Przy ocenie brany będzie pod uwagę smak, wypiek, wielkość i wygląd estetyczny chleba.
 • podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Dożynek
 • komisja konkursowa przyzna nagrody uczestnikom biorącym udział w konkursie

Na zgłoszenia telefoniczne oczekujemy do dnia 26 sierpnia 2015r  w Urzędzie Gminy Chełm, Biuro Promocji Gminy Pok. nr. 13 , Pokrówka ul. Gminna 18 tel. 563-65-53.

 

Dożynki  odbędą się w miejscowości Żółtańce (zalew) w dniu 30 sierpnia 2015 r

PRODUKT POLSKI

Lubelska e-spiżarnia