Obraz1

Program operacyjny

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Oś priorytetowa 5

Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna

Działanie 5.4

Transport niskoemisyjny

Tytuł projektu:

,,Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”

GMINA CHEŁM zadanie realizuje w partnerstwie z Miastem Chełm (lider projektu)
oraz Gminą Kamień.

Inwestycje w ramach projektu realizowane ze strony Gminy Chełm:

Budowa ścieżki rowerowej Depułtycze Królewskie wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr 843 od skrzyżowania z drogą gminną Nr 104646L do Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Budowa ścieżki rowerowej Żółtańce-Kolonia, wzdłuż drogi powiatowej Nr 1832L od ul. Metalowej w Chełmie do skrzyżowania z drogą gminną Nr 105069L.

Budowa ścieżki rowerowej Horodyszcze-Kolonia, Parypse, Staw, biegnąca wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr 841 od skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 812 do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1818L.

Budowa ścieżki rowerowej nad Zalewem Żółtańce, łącząca istniejącą ścieżkę rowerową powstałą w ramach projektów „Południowe barwy krajobrazu Gminy Chełm – budowa ścieżki rowerowej wzdłuż biegu rzeki Uherki” i „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Gminy Chełm”, połączenie tych dwóch ścieżek rowerowych jest przedłużeniem miejskiej ścieżki rowerowej, zaczynającej się w parku miejskim, obok Hotelu Kamena.

Budowa parkingu wraz z oświetleniem przy Zalewie Żółtańce. Łączna ilość miejsc parkingowych: 193, w tym: 15 dla osób niepełnosprawnych.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Strupin Mały wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 844 zadanie zostało zrealizowane wspólnie z Miastem Chełm.

Ze strony Miasta Chełm do realizacji pozostał montaż systemu „roweru miejskiego i gminnego”, gdzie ma powstać łącznie 17 stacji rowerowych, w tym 2 na terenie Gminy Chełm: w Janowie przy świetlicy wiejskiej oraz nad Zalewem Żółtańce. Każda stacja to jeden terminal oraz 15 stojaków i 10 rowerów, uruchomiony zostanie portal internetowy obsługujący informatyczny system wraz z usługą polegającą na kompleksowym zarządzaniu, serwisowaniu i eksploatacji.

Celem głównym projektu jest: ograniczenie negatywnego wpływu
transportu zbiorowego na środowisko na terenie
Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego