W czwartek 28 marca w Urzędzie Gminy Chełm odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Chełm. Była to ostatnia Sesja Rady Gminy VIII kadencji przed wyborami samorzadowymi. Mimo uroczystego charakteru radni podjęli również decyzje dotyczące spraw bieżących.

Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm w swoim wystąpieniu posumował działalność gminy w czasie trwania upływającej kadencji pod względem działań inwestycyjnych, społecznych, kulturalnych i sportowych. Wyjątkowym punktem programu sesji było odsłonięcie tablic pamiątkowych, na których znalazła się informacja o składach wszystkich ośmiu kadencji samorządów Gminy Chełm oraz wójtów od początku istnienia Gminy – włącznie z okresem, kiedy była to Gmina Krzywiczki i Gmina Staw. Wójt Wiesław Kociuba i Przewodniczący Rady podziękowali radnym, dyrektorom wydziałów oraz pracownikom Urzędu Gminy za udaną współpracę w ciągu mijającej kadencji. W związku z tym, że to okres przedświąteczny, radni i wójtowie złożyli sobie i mieszkańcom życzenia.