W piątek 29 września 2023 r. odbyła się konferencja pn.: „PROW wspiera lubelską wieś” podsumowująca Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Województwo Lubelskie otrzymało na poszczególne działania kwotę 1 miliard 17 milionów złotych. Członek Zarządu – Zdzisław Szwed i Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - Ewa Szałachwiej wręczyli statuetki TOP LIDER PROW Beneficjentom w poszczególnych kategoriach. Wójt Gminy Chełm odebrał statuetkę w kategorii PROW wspiera aktywizację lokalnej społeczności. Wybór Top lidera dokonany został spośród wyróżnionych w danej kategorii. Kolejną statuetkę, która trafiła do Gminy Chełm odebrał Grzegorz Jakimiak  współwłaściciel Pstrągowa za projekt „Wzrost konkurencyjności turystycznej obszaru LGD.

Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów.

PROW wspiera rolnictwo:

I miejsce Powiat Chełmski

II miejsce – Powiat Włodawski

III miejsce – Powiat Łęczyński

PROW wspiera infrastrukturę:

I miejsce - Gmina Garbów

II miejsce - Gmina Mełgiew

III miejsce - Gmina Niedźwiada

PROW wspiera środowisko:

I miejsce – Gmina Radecznica

II miejsce – Gmina Dzwola

III miejsce – Gmina Ruda Huta