W piątek, 14 stycznia, w świetlicy w Zarzeczu miało miejsce historyczne zdarzenie, zwłaszcza dla mieszkańców wsi Jagodne, którzy pierwszy raz od niemal 50 lat mogli uczestniczyć w spotkaniu z Wójtem Gminy Chełm, jako pełnoprawni mieszkańcy tejże gminy.

Po kilkunastomiesięcznych staraniach mieszkańców i sołtysa wsi Jagodne, powróciła ona w granice administracyjne Gminy Chełm, z której została wyłączona w czasie reformy administracyjnej z 1973 r. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli Wiesław Kociuba wójt gminy, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy, Lucjan Piotrowski z-ca wójta, część radnych i dyrektorzy poszczególnych wydziałów UG Chełm.   Mieszkańcy Jagodnego usłyszeli, że już poczyniono starania, by zrównać stan infrastruktury Jagodnego, z tym jaki funkcjonuje w Gminie Chełm, mimo  że Jagodne jest w gminie dopiero od 1 stycznia, to już wykonano mapę do celów projektowych. Jak zapowiedział wójt  w Jagodnem trzeba wybudować ok. 10 km dróg i 8 km sieci wodociągowej. Zanim jednak Gmina przystąpi do kolejnych etapów, muszą zostać rozwiązane problemy natury własnościowej dróg, ale i tu jak zapewniał z-ca wójta prace już ruszyły i Starostwo Powiatowe wszczęło procedurę założenia księgi wieczystej na drogę, będącą we władaniu Skarbu Państwa. Kolejny odcinek drogi, dzisiaj będący w granicach gminy Sawin, powinien być przekazany Gminie Chełm, by można było wystąpić o pozwolenie na budowę – ale i tu już wszczęto procedurę. Te dobre informacje ucieszyły mieszkańców, licznie przybyłych na spotkanie. Na zakończenie spotkania z koncertem kolęd wystąpił Zespołu I To i Owo z Żółtaniec.