Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych

z mieszkańcami sołectwa Okszów Gminy Chełm w przedmiocie podziału sołectwa Okszów  i utworzenia dwóch odrębnych sołectw: sołectwa Okszów i sołectwa Okszów - Kolonia oraz konsultacji w sprawie projektu statutu sołectwa Okszów i sołectwa Okszów - Kolonia.

Wójt Gminy Chełm
działając na podstawie zapisów uchwały nr XXX/182/2005 Rady Gminy Chełm z dnia 
3 czerwca 2005 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji  z mieszkańcami Gminy Chełm (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego Nr 174, poz. 3023),

zaprasza mieszkańców sołectwa Okszów Gminy Chełm do konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone w dniach: 12, 13, 14 lutego 2024 r. w formie ankiet konsultacyjnych.

Celem niniejszych konsultacji jest poznanie opinii i uwag mieszkańców sołectwa Okszów na temat podziału sołectwa Okszów i utworzenia dwóch odrębnych sołectw: sołectwa Okszów  i sołectwa Okszów - Kolonia oraz projektu statutu sołectwa Okszów i sołectwa Okszów - Kolonia.

Podział sołectwa Okszów na dwa odrębne sołectwa uzasadniony jest faktem, że do dnia 31 grudnia 2023 r. miejscowość Okszów - Kolonia była połączona ze wsią Okszów. Zaś od 01 stycznia 2024 r. nastąpiła zmiana terytorialna kraju polegającą na wyodrębnieniu  miejscowości Okszów i miejscowości Okszów - Kolonia.


Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są osoby posiadające czynne prawo wyborcze, zamieszkałe na terenie sołectwa Okszów Gminy Chełm.
Informację z przeprowadzonych konsultacji Wójt Gminy Chełm przedłoży Radzie Gminy Chełm na najbliższej sesji, po zakończeniu konsultacji. Jednocześnie informacja zostanie opublikowana na stronie internetowej Gminy Chełm i w Biuletynie Informacji Publicznej.
Formularz ankiety konsultacyjnej zostanie:

  • opublikowany na stronie internetowej Gminy Chełm;
  • opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej;
  • wyłożony w Urzędzie Gminy Chełm;
  • wyłożony w punkcie konsultacyjnym.

 Formularz ankiety konsultacyjnej można wypełnić i złożyć, w dniach 12, 13 i 14 lutego 2024 r.:

  • w Urzędzie Gminy Chełm, w pokoju nr 04 w godzinach pracy urzędu: 730 - 1530;
  • w punkcie konsultacyjnym Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie w godzinach 800 - 1800.

zarządzenie-wójta.docx

ankieta-konsultacje-2024-r.docx

satuty-sołectw.docx

mapka

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.