20 grudnia w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy Chełm odbyła przedświąteczna sesja sołtysów. W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe gminy, które przestawiły bieżące informacje z działalności gminy. Następnie były życzenia świąteczno-noworoczne oraz dzielenie się opłatkiem, wspólna kolęda.

21 grudnia Wiesław Kociuba  wójt Gminy Chełm gościł w siebie autora  jednego z wielu Listów do Św,. Mikołaja Maćka Bożka wraz z mamą. Wójt w imieniu Św. Mikołaja wręczył gwiazdkową paczkę z prezentami, o które prosił w liście Maciek.

22 grudnia odbyła się LVIII Sesja Rady Gminy Chełm. Było to jedno z ważniejszych posiedzeń rady, ponieważ dotyczyło uchwalenia budżetu gminy na rok 2023. Po przedstawieniu projektu budżetu przez Wiesław Kociubę wójta oraz Małgorzatę Bukowską-Witos skarbnika, radni jednogłośnie zagłosowali za przyjściem budżetu na rok następny. Więcej informacji o budżecie przekażemy w najbliższym czasie. W obecności dyrektorów wydziałów i jednostek gminy wójt oraz przewodniczący rady złożyli życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim obecnym oraz ich rodzinom oraz podzielono się opłatkiem

Tego samego dnia odbyło się uroczyste spotkanie z dziećmi, uchodźcami z Ukrainy, które przebywają w  świetlicach na terenie gminy. Oprócz władz samorządowych uczestniczyli w nim przedstawiciele Koła Łowieckiego Sokół w Chełmie, którzy dołożyli się do gwiazdkowych paczek dla dzieci, przygotowanych przez gminę.

Również pracownicy Urzędu Gminy Chełm spotkali się na krótkiej wspólnej Kolędzie z władzami samorządowymi gminy. Były życzenia świąteczno-noworoczne, kolęda oraz dzielenie się opłatkiem.

Tuż przed Wigilią do sporej grupy mieszkańców Gminy Chełm trafił sprzęt z przeznaczeniem dla uczących się dzieci - krewnych pracowników PGR. Przekazanie sprzętu komputerowego było możliwe dzięki udziałowi gminy w programie „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. W piątek 23 grudnia mieszkańcom gminy przekazano 81 laptopów, 13 zestawów komputerowych i 4 tablety.