Po dłużej przerwie powróciło do Okszowa Nadbużańskie Święto Pszczoły.  Organizatorami tegorocznej imprezy byli - Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, Gmina Chełm w Pokrówce oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. M. M. Kolbe w Okszowie, podczas której został poświęcamy nowy sztandar Związku. Dalszy część obchodów tego święta obyła się na boisku szkolnym zespołu szkół. Wszystkich zebranych przywitali gospodarze Sławomir Padowski prezes Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w  Chełmie, Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm oraz Bogusław Marczuk dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Po wystąpienia gości honorowych, naszych parlamentarzystów, nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym pszczelarzom, którego dokonał Tadeusz Dylon prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy. Podczas tego pszczelarskiego festynu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów – plastycznego „Pszczoła dla człowieka – człowiek dla pszczoły”, wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”, na najlepszy miód, najładniejsze stoisko o tematyce pszczelarskiej  oraz „BHP w Rolnictwie” zorganizowany przez KRUS. W części artystycznej wystąpili – Chór Ziemi Chełmskiej Hejnał, Zespół Pieśni i Tańca Okszowiacy, Zespół Śpiewaczy „Kresowianki” z Włodawy, Zespół „I To i Owo” z Żółtaniec oraz Zespół Bimber Boys. Były oczywiście wystawy, kiermasze związane z tematyką pszczelarską.