Wystąpienie Artura Kubackiego Przewodniczącego Rady Gminy Chełm na sesji Rady gminy Chełm po zaatakowani Ukrainy przez Rosję:
Szanowni Państwo zanim przejdziemy do porządku i obrad dzisiejszej sesji, chciałbym wygłosić kilka słów. Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, od ponad 24 godzin obserwujemy za naszą wschodnią granicę wojnę, którymi, której ofiarami są niewinni ludzie zabijani rakietami i bombami, tylko dlatego, że chcą być wolni. Nie możemy odwracać głowy od toczącej się zbrodni. Musimy być solidarni z naszym sąsiadem, któremu wyrządzana jest krzywda i ból. Potępiamy niczym nieusprawiedliwioną agresję wywołaną przez jednostki nienawidzące pokoju. Zwracam się do Państwa i naszych mieszkańców o szczególną odpowiedzialność i jedność w tym trudnym czasie próby. Proszę o zwracanie uwagi na osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją potrzebują pomocy, także tej psychologicznej i zgłaszania tego faktu do nas jako radnych, jak również do urzędu gminy. Będziemy starać się znaleźć rozwiązanie problemu. My jako samorząd będziemy reagować odpowiednio do wymogów chwili w zakresie pomocy materialnej jak i tej czysto ludzkiej. Szanowni Państwo proszę o powstanie. Uczcijmy chwilę ciszy ofiary niesprawiedliwej i bezsensownej wojny. Bardzo Państwu dziękuję.