8 maja w Nisku odbyły się dwie kolarskie imprezy, w których brał udział Jakub Rutkowski, zawodnik GKK Peleton Okszów.  Pierwszym wyścigiem były Mistrzostwa Polski Pumptrack czyli jazda po specjalnym torze w kształcie pętli z muldami

Podczas przejazdu zawodnik używa ciała do „pompowania”, aby nabrać prędkości. Drugą dyscypliną był I Puchar Polski w jeździe na czas BMX Racing. Reprezentant GKK Peleton zajął w pumptracu 6 miejsce i I miejsce w kategorię Masters w Pucharze Polski BMX Racing. Start w tej dyscyplinie był spontaniczny. W czasie przygotowań do sezonu zjazdowego przez pandemię została zamknięta Fabryka Sportu, siłownia, w której Kuba przygotowuje się co roku i musiał szukać innego rozwiązania aby utrzymać formę. Pożyczył rower od kolegi i jeździł na najbliższy pumptrack, czyli do Lublina, gdzie są aż trzy tory tego typu. Decyzja o starcie na bmx też pojawiła się spontanicznie. Jak opowiada - Nie jeździłem na bmx 9 lat, na szczęście udało się kupić bardzo dobry rower trzy dni przed zawodami. Specyfikacja toru w Nisku pozwoliła mi wygrać, do kolejnego pucharu potrzebuję więcej godzin na bmx. Niestety w Chełmie nie ma obiektu, na którym mogę nadrobić braki, więc dalej pozostają wycieczki do Lublina.