Tradycyjnie już Uroczystości Dożynkowe Gminy Chełm odbędą się nad Zalewem Żółtańce 20 sierpnia. Rozpoczną się o godz. 11:00 Korowodem Wieńców Dożynkowych, następnie będzie Msza Św. Polowa w intencji rolników.

Po części oficjalnej i wystąpieniach gości rozpocznie się część artystyczna, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejno na scenie wystąpią Kapela Pogwizdani, Zespół Pieśni i Tańca Uherzacy, Zepół I To i Owo z Żółtaniec, Zespół Zgrany Band, młodzi wokaliści Chełmskiej Szkoły Rocka, Zespół Paulinki ze Strupina D. oraz Elena Rutkowska. Odbędzie się Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy oraz Najsmaczniejszy Chleb Dożynkowy. Oczywiście bedzie mała gastronomia (m.in. dożynkowa grochówka, gulasz myśliwski), również kuchnia tradycyjna, wystawy, kiermasze, atrakcje dla dzieci.

plakat 2023 a4