Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Za nami X Fuzja Kultur w Janowie, pełna dobrej muzyki, smacznego jedzenia i dziecięcej radości. Uroczystość rozpoczęli: Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, Przewodniczący Rady Gminy Artur Kubacki, radny Gminy Chełm Tadeusz Szachoń, którzy zaprosili mieszkańców do wspólnej integracji w sąsiedzkim gronie oraz podkreślili, jak cennym dobrem jest wielokulturowość naszego regionu. Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło okolicznościowego  tortu i tradycyjnego "Sto Lat". Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły i soliści: ,,Paulinki” ze Strupina, ,,I to i owo” z Żółtaniec, Bartek Miszczuk z Rożdżałowa, Mada-Bis, Banda Barbary oraz Ricco.


Stoiska pełne smakołyków, ciast, drożdżówek zaprezentowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Rożdzałowa, Koło Gospodyń Wiejskich Bukowianki, Stowarzyszenie ,,Tradycja”. Atrakcje dla dzieci: zabawy, konkursy, dmuchańce przygotowała ,,Fabryczka Marzeń’ i ,,Świat Rozrywki”. Gorące emocje uczestnicy festynu chłodzili pod kurtyna wodną oraz strażacką fontanną przygotowaną przez strażaków z OSP Zarzecze, OSP Staw. Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm dziękuje wszystkim prywatnym osobom, darczyńcom, sponsorom (Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie) za pomoc w organizacji X Fuzji Kultur.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.