„Blask Prawdy” - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, obchodzonego już po raz dwudziesty drugi. 26 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej- Curie wzięli udział w wieczorku poetycko-muzycznym poświęconym największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata – Świętemu Janowi Pawłowi II.

Jak mawiał Ojciec Święty „Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić”, dlatego tak magicznym wydarzeniem okazało się  wspólne spędzenie czasu w blasku świec przy ulubionych pieśniach i poezji Św. Jana Pawła II. We wspólnym świętowaniu brali udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, w tym Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm,  ks. Marek Żyszkiewicz proboszcz Parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu, radni Tadeusz Szachoń i Michał Sawicki oraz sołtysi. Uroczystość została zakończona gościnnym występem Scholi Alaudae Podgórze. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy II, III, V, VI, VIII pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Ciszak, Doroty Strzeleckiej i Doroty Kaczmarczyk.