Zapraszamy serdecznie na wystawę prac artystów Grupy w Drodze.

Galeria Atelier Elżbiety i Ryszarda Karczmarskich, Chełm ul. Lwowska 24
24 listopada 2023 r. godz. 18

(...)

Siłą grupy „W drodze” jest jej różnorodność i bogactwo języka – od czystego, rzetelnego realizmu – poprzez romantyczne odczuwanie natury – do świata abstrakcyjnych znaków i form. Przegląd i próbę usystematyzowania artystów zmierzających różnymi (własnymi) ścieżkami ku jednej wspólnej drodze, zamyka „alfabetycznie” Piotr Tymochowicz, znany z malarstwa, w którym  „porzucony” i odchodzący krajobraz odtwarza z hiperrealistyczną dokładnością, będąc coraz bliżej realizmu magicznego.
             Życie nabiera tempa, a technika coraz częściej zastępuje człowieka, lecz zanim ostatecznie zapanuje sztuczna inteligencja, warto zatrzymać się na tę jedną chwilę zastanowienia – pomyśleć dokąd zmierza świat ze swoim pięknem, z błękitem nieba, z szumem traw, z feerią kształtów
i kolorów – ten świat, który niedługo pozostanie może tylko na obrazach takich jak te, powstające „w drodze” i oby ta droga nie miała końca, nawet jeśli zaprowadzi kiedyś donikąd.
                                                                    Izabela Winiewicz-Cybulska