W piękną słoneczną niedzielę 29 maja 2022 r. przy Szkole Podstawowej w Uhrze odbył się Festyn Dzień Rodziny, który zapewnił rozrywkę całym rodzinom. Goście i mieszkańcy licznie zgromadzili się by móc wspólnie miło spędzić czas. Uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, Zespół Pieśni i Tańca  „Uherzacy” zaprezentował tańce ludowe. W specjalnym koncercie wystapili również goście z Finlandii Helena i Janusz Dobrowolscy. Była też okazja do zabawy podczas różnych konkursów i konkurencji oraz mecz: Rodzice kontra Uczniowie, gdzie młodzi wychowankowie szkoły zwyciężyli.   Niecodzienną atrakcją była zjeżdżalnia, licznie oblegana przez najmłodszych. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, które przygotowali rodzice uczniów, za które bardzo dziękujemy oraz grochówka i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili Rada Gminy Chem, Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Centrum Bibliotek i Kultury w Okszowie.