Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

22 czerwca w Szkole Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyła się Uroczysta Gala Stypendystów Gminy Chełm wraz z gminnym zakończenie roku szkolnego 2022/23. Stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz dyplomy i podziękowania dla rodziców otrzymało 266 uczniów szkół gminnych. Oprawę artystyczną zatytułowaną „Aleją Gwiazd” przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu. Oprócz docenienia młodzieży w trakcie uroczystości miały miejsce również dwa ważne wydarzenia, pierwszy to wręczenie pamiątkowych statuetek dla osób zaangażowanych w pomoc ukraińskim dzieciom przebywającym i  uczącym się na terenie Gminy Chełm. Inicjatorką tego wydarzenia była matka jednego z ukraińskich dzieci uczących się w szkole w Stołpiu. Statuetki otrzymali: Wiesław Kociuba – Wójt Gminy Chełm, Lucjan Piotrowski – Zastępca Wójta Gminy Chełm, Artur Kubacki – Przewodniczący Rady Gminy Chełm, Małgorzata Bukowska-Witos – skarbnik Gminy Chełm, Jolanta Krop – dyrektor Biura Obsługi Szkół Gminy Chełm, Ryszard Mielniczuk – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, Małgorzata Mielniczuk – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marie Skłodowskiej-Curie w Stołpiu, Anna Cichosz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Uhrze, Maria Lipczyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach, Edyta Misiura  - zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach, Ewa Grusza – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym, Krystyna Zera – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Okszowie, Tadeusz Marek Wolszczak – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Okszowie, Anita Pękała – p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej w Stawie.  Kolejnym punktem uroczystości, było podziękowanie za wieloletnią pracę dwóm, odchodzącym na emeryturę, dyrektorkom szkół, Marii Lipczyńskiej ze Szkoły podstawowej w Żółtańcach i Krystynie Zerze ze Szkoły Podstawowej w Okszowie. Obie Panie, zarządzały szkołami w czasach kiedy dochodziło tam do znaczących zmian, sprawiając że są to nowoczesne i cenione przez rodziców placówki edukacyjne.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.