Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Na deptaku w Chełmie odbywa się współorganizowany przez Miasto Chełm, Gminę Chełm oraz Gminę Białopole Jarmark Wielkanocny. Uroczystego otwarcia Jarmaku dokonali włodarze samorzadów, w imieniu Wiesława Kociuby wójta Gminy Chełm wystapił Paweł Ciechan sekretarz gminy.  Tego typu przedsiewzięcie doskonałą okazją by w jednym miejscu zobaczyć prace ludowych artystów, skosztować wyśmienitych tradycyjnych potraw, czy nabyć ozdoby świąteczne, które będą się wspaniale prezentować na świątecznych stołach, czy koszyczkach wielkanocnych. Zapraszamy sedecznie na wystepy artystyczne towarzyszące imprezie.

Mieszkańcy Gminy Chełm mieli również okazję tworzyć piękne świąteczne ozdoby pod okiem animatorów w  gminnych świetlicach. Tradycyjnie już, kilkudniowe świąteczne warsztaty odbyły się w Janowie, Zawadówce, Starych Depułtyczach, Parypsach, Nowosiółkach, Zagrodzie. Rozpoczęły się również dwudniowe zajęcia z tworzenia palm wielkanocnych w Zagrodzie i Zawadówce. Na fotorelację zapraszamy na fb Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie.
W Gminie Chełm od lat wspieramy twórców ludowych, czego przykładem jest wydawnictwo poświęcone twórczości ludowych artystów z Rożdżałowa Stanisławy i Waleriana Mąków., jak również tomik poezji Pauliny Hołyszowej. Zapraszamy do zapoznania się z ich przebogatą twórczością. Wydawnictwo dostępne jest na:  https://gminachelm.pl/files/Wydawnictwa/maka_www.pdf
Fotograwie archiwum gminy, Super Tydzień Chełmski.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.