Został ogłoszony przetarg na zadanie pod nazwą „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Chełm”. Gmina Chełm na to zadanie pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubelskiego, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystanie OZE, projekt pod nazwą „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Chełm – projekt 1. Według umowy  z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego do zamontowania  jest:

• 202 zestawy kolektorów słonecznych
  • 349  zestawów paneli fotowoltaicznych,
  • 154 kotłów  na biomasę (pellet)
  • 36 pomp ciepła

Całkowita wartość projektu to:  11 392 141,09

Wartość dofinasowania wynosi to 7 966 417,88

Przewidywana moc paneli fotowoltaicznych na jedno gospodarstwo domowe w Gminie Chełm od 2,8 kW do 7,6 kW. Moc uzależniona jest od rocznego zużycia energii elektrycznej
w gospodarstwie domowym

Kolektor słoneczny zestawy 2 panele, 3 panele

Kocioł na biomasę (pellet)– moc pieca 10 KW, 15 KW, 20 KW, 25 KW; moc pieca uzależniona jest od powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.

Pompa ciepła c.w.u (ciepła woda użytkowa)

Pompa ciepła c.o. (centralne ogrzewanie) moc uzależniona jest od powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.

Na chwilę obecną podpisaliśmy:

349 umów na panele fotowoltaiczne – komplet umów;

145 umów na kolektory słoneczne – brakuje 57 umów;

130 umów na kotły na biomasę – brakuje 24 umowy;

26 umów na pompy ciepła – brakuje 10 umów.

Zwracamy się z prośbą do osób zainteresowanych montażem instalacji OZE o kontakt z Urzędem Gminy Chełm nr tel. 82 575 02 45.