Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

10 listopada przy Szkole Podstawowej w Strupinie Dużym odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przy budynku szkoły postawiono maszt flagowy, na którym tego dnia została uroczyście, po raz pierwszy, podniesiona flaga Rzeczpospolitej Polskiej. Było to zwieńczenie realizowanego Projektu „Pod biało - czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W uroczystości uczestniczyli m.in. zaproszeni goście Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm, ks. Krzysztof Maksymowicz proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie, Jolanta Krop dyrektor Biura Obsługi Szkół Gminy Chełm, Mirosław Mysiak dyrektor Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Obrony Cywilnej Gminy Chełm, Antonina Farima przedstawicielka Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chełmie. Wójt, uczniowie szkoły w imieniu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz dyrektor szkoły w asyście uczniów złożyli wieńce i wiązanki pod tablicą upamiętniającą Cichociemnego ppor. Wiktora Karamacia. Przed uroczystością głos zabrała dyrektor szkoły Ewa Grusza. W obecności pocztów: flagowego Rzeczpospolitej Polskiej i sztandaru ZKRPiBWP w czasie uroczystego podnoszenia flagi RP, uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i społeczność lokalna zebrani na placu szkoły odśpiewali Hymn Polski. Następnie wszyscy  obecni udali się do sali gimnastyczną szkoły, gdzie odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną, śpiewali pieśni legionowe, najmłodsi uczniowie – zatańczyli poloneza, a uczennice z klas: VII i VIII zatańczyły z flagami. 

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.