18 listopada w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie zostały podpisane kolejne umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r. Umowy podpisali przedstawiciele dziesięciu samorządów z województwa lubelskiego, w tym Gminy Chełm.

Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki. W imieniu Gminy Chełm umowę z Lechem Sprawką wojewodą lubelskim podpisali Wiesław Kociuba wójt gminy oraz Małgorzata Bukowska-Witos skarbnik gminy na przebudowę drogi w Srebrzyszczu. Celem Funduszu jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Srebrzyszcze (ul. Kościelna i Sportowa)  obejmowała wykonanej nowej nawierzchni asfaltowej o długości 799 mb, pobocza o szerokości 0,75 mb z kruszywa łamanego. Została wykonana również zatoka postojowa na długości 67 mb i szerokości 5 m. Powstało 20 miejsc postojowych i 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Nawierzchnia zatoki została wykonana z płyt ażurowych natomiast miejsca dla osób niepełnosprawnych z kostki brukowej. Powstało nowe oznakowanie pionowe i poziome w tym znak aktywny STOP B – 20 o zasilany solarnym. Koszt inwestycji 560.000 zł, kwota dofinansowania z funduszu inwestycji lokalnych (Covid) wyniosło 426.140,02 zł,  kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 133. 859, 98 zł.  Wykonawcą była  firma  SADEX z Zamościa.

MG 7251