11 pracowników Urzędu Gminy Chełm odebrało 13 marca w sali konferencyjnej urzędu Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uroczystego wręczenia medali dokonali Krzysztof Komorski Wojewoda Lubelski oraz Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba. Rozpoczynając spotkanie Wójt Kociuba wskazał, jak ważne dla funkcjonowania samorządu jest zaangażowanie i kompetencje pracowników, ale równie ważne są empatia i zrozumienie człowieka, który stoi za daną sprawą. Medal za Długoletnią Służbę to odznaczenie państwowe o przedwojennym rodowodzie: zostało ustanowione w 1938 r., ale przywrócono je dopiero w 2007 r.  Nadawane jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa polskiego. Medal dzieli się na trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy. Nadane medale wskazują na dwa walory pracownicze: długość pracy oraz jej sumienność. Podczas uroczystości złotym medalem zostało odznaczonych 6 osób: Dorota Gmiter, Lilla Kawalec, Jolanta Krop, Anna Omelko, Adam Haponiuk, Krzysztof Poznański, srebrnym medalem 2 osoby: Edyta Baran oraz Małgorzata Olech, a brązowym medalem 3 osoby: Katarzyna Baniewicz, Ewelina Rudnicka i Przemysław Kargul.

Po wręczeniu odznaczeń Wojewoda Lubelski pogratulował odznaczonym, wskazując jak ważne dla samorządu są kompetentne i zaangażowane kadry. W imieniu odznaczonych głos zabrał Przemysław Kargul wskazując, że służba dla społeczności lokalnej i państwa polskiego to zaszczyt dla każdego pracownika administracji publicznej.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie Wiesławowi Kociubie wójtowi gminy odznaczenia nadanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W imieniu związku Złotą Odzankę Honorową PZERiI wręczył Bogusław Mikołajczak przewodniczący Zarządu Okręgu w Chełmie w asyście Janusza Denysiuka wiceprzewodniczącego oraz Anny Lejman skarbnika.