Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Zgodnie z art. 6 ust. 5a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 2519, 2797 oraz Dz. U.
z 2023 r. poz. 1549) Urząd Gminy Chełm zobowiązany jest do przeprowadzenia kontroli częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych

(szamb) i osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków, a także zawarcia umów na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcami posiadającymi zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Chełm oraz dowodów uiszczania opłat za te usługi.


Prosimy Państwa o współpracę i udostępnienie niezbędnych dokumentów będących przedmiotem kontroli. Właściciele nieruchomości którzy nie spełniają obowiązków wynikających z wyżej wymienionej ustawy (nie podpisali umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków) powinni to niezwłocznie uczynić. Wykaz przedsiębiorców posiadających aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Chełm dostępny jest na stronie internetowej: https://gminachelm.pl/srodowisko/ewidencja-zezwolen

Należy pamiętać, że zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za uchylanie się od omówionych wyżej obowiązków właściciel nieruchomości podlega karze grzywny, na zasadach wskazanych w kodeksie postępowania o wykroczenia.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.