23 marca Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym była gospodarzem Turnieju Ligi Powiatowej w Zapasach w Stylu Klasycznym oraz Zapasach Kobiet o puchar Wójta Gminy Chełm. Turniej otworzył Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm, Mieczysław Czwaliński wiceprezes do spraw zapasów kobiet Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Ewa Grusza dyrektor Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym.
W imieniu Posła na sejm Krzysztofa Grabczuka głos zabrał Pan Dariusz Grabczuk i skierował kilka ciepłych słów do startujących zawodników i zawodniczek.

W podziękowaniu za wieloletnie wsparcie rozwoju zapasów w Gminie Chełm, pamiątkowe tabliczki Przyjaciela Szkoły i Zapasów, osobiście odebrali wójt Wiesław Kociuba oraz wiceprezes Mieczysław Czwaliński. Podziękowania te wręczyła dyrektor Ewa Grusza i Marcin Sadowski Prezes Gminnego Klubu Sportowego Suples Strupin Duży. Takie podziękowania i tytuł Przyjaciela Szkoły i Zapasów otrzymali również Lucjan Piotrowski zastępca wójta, Ryszard Mielniczuk dyrektor Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, Jolanta Krop dyrektor Biura obsługi Szkół.
Otwarcie zawodów układem tanecznym uświetniły uczennice Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym. W turnieju rywalizowało blisko sto zapaśniczek i zapaśników z regionu. Gościnnie w zawodach startowali zawodnicy trenera Daniela Chwastka z klubów Lwy Łaszczów i Pogoni Tyszowce.
Po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie i nagrody. Dyplomy, medale i puchar wręczali Mieczysław Czwaliński wiceprezes do spraw zapasów kobiet Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Mistrz świata w Zapasach Dariusz Jabłoński. Drużynowo Puchar Wójta Gminy Chełm zdobył „SUPLES” Strupin Duży, miejsce drugie drużyna z Chełma, miejsce trzecie zdobyła drużyna z Woli Uhruskiej .
W turnieju wyłoniono 4 najlepsze zawodniczki i 4 zawodników, którzy otrzymali ufundowane przez dyrektor szkoły Ewę Gruszę pamiątkowe puchary. Najlepszymi okazali się Maria Dziadko, Wypych Nikola, Hołowacz Martyna, Bąk Kornelia oraz Tabuła Patryk, Łapa Jakub, Malec Mateusz, Kierejewski Kamil.