Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

TRZYNASTY raz zapraszamy w magiczne rejony Pagórów Chełmskich w Gminie Chełm. Zawodnicy, którzy startowali w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary Gminy Chełm dostarczy emocji niezależnie od tego, jaki dystans wybierzecie.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej rowerowych gmin w Polsce. Wójt gminy Wiesław Kociuba jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem Maratonów Kresowych. Kilkadziesiąt! razy stawał na podium w swojej kategorii wiekowej w Półmaratonie, wielokrotnie na najwyższym stopniu. Mieszkańcem gminy jest rownież szef drużyny GKK Peleton Okszów Wiesław Wójtowicz, który rozpoczął drugą setkę startów w tym cyklu.

Trasa co roku zaskakuje nawet stałych uczestników wyścigu. Start i meta będą zlokalizowane w Janowie koło Chełma. Miejsce sprawdziło się znakomicie w poprzednich latach. Meta ulokowana na wzniesieniu za każdym razem jest przysłowiową wisienką na torcie i oferuje niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy w Janowie zapewnia odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu. Wybudowany niedawno amfiteatr pozwala na uroczystą oprawę ceremonii nagradzania najlepszych zawodników.

Przy okazji biegu warto zwiedzić atrakcje przyrodnicze i zabytki Gminy Chełm. Pomocą może służyć gminny portal turystyczny  https://turystyka.gminachelm.pl/. Latem najbardziej obleganym miejscem jest Zalew Żółtańce. Do dyspozycji turystów jest plaża, plac zabaw, pomosty, boiska trawiaste do gry w piłkę nożną oraz do gry w piłkę plażową, miejsce do grillowania i na ognisko, a także ławki z zadaszeniem. W Chełmie zdecydowanie warto zwiedzić podziemia kredowe.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.