W nawiązaniu do Porozumienia z dnia 22 października 2021 r. zawartego pomiędzy Prezydentem Miastem Chełm i Wójtem Gminy Chełm w sprawie poszerzenia granic miasta Chełm o sąsiadujące z nim sołectwa znajdujące się obecnie w granicach gminy Chełm oraz zgodnym wnioskiem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę zakresu terytorialnego poszerzenia granic miasta Chełm, polegającego na wyłączeniu z gminy Chełm, części obszarów potencjalnie inwestycyjnych i niezamieszkałych z obrębów ewidencyjnych: Depułtycze Królewskie, Koza Gotówka, Pokrówka, Srebrzyszcze, Rudka i włączeniu ich do miasta Chełm, informujemy, że MSWiA uznało zasadnym zaktualizowanie zakresu terytorialnego zmiany granic przedstawionego w ww. wniosku.  Wniosek Ministerstwa będzie skutkował dalszym postepowaniem proceduralnym, o którym będziemy informować.

Treść Porozumienia

Pismo z MSWiA